Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Konak nasıl geçer?

195,614
kez izlendi
Puan: 4.93 / 5
Detaylı Açıklama

Konak nasıl geçer?

Konak kendi başına bir hastalık olmadığı ve birçok hastalık ile karışabilir. Annenin bebeği için alabileceği basit önlemler vardır. Sık sık banyo yaptırarak, çok aşırı konak varsa kafasında koku oluyorsa ve anneyi çok rahatsız ediyorsa karbonat ve zeytinyağını karıştırıp çocuğun kafasına sürdükten sonra banyo yaptırıldığında genelde geriler.

Bunlara rağmen konak geçmiyorsa, tedavide mantar enfeksiyonu olabilir, bakteriyel enfeksiyon ilave olmuş olabilir. Bir uzmana başvurarak gerekirse lokal antibiyotikler, lokal mantar ilaçları kullanılabilir. Ama bu çok nadir bir durumdur. 

Genelde sık banyo yapma ile bu konak geçecektir. 6 aydan sonra da herhangi bir sorun kalmayacaktır. 

Konak sık banyo ile tedavi edilen bir hastalık olduğu için, tedavi edilmezse ya da anne haftada 1 banyo yaptırmaya devam ederse bu konaklar devam edebilir. Çocuk bunları kaşıdığı zaman, sürekli kafasıyla oynadığı zaman ikincil enfeksiyonlar, bakteriyel, mantar enfeksiyonları ilave olabilir. Eğer bakteri ya da mantar ilave olursa orada iltihaplı bir akıntı oluşur. O da sırf banyo ile toparlayabilir. Ancak aileyi kokuyu ve akıntı olması rahatsız  edebilir. Tam tedavi edilmezse de, genelde kendi kendine düzelen bir problemdir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat