Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Klasik fizik tedavi ne demektir?

2,493
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Klasik fizik tedavi ne demektir?

Aslında klasik fizik tedavi diye bir şey yoktur. Fakat bunu hastalar çok fazla sorar. Her yerde olan birtakım cihazlar vardır. Isıtma tedavisi dediğimiz hotpack, derin dokuları tedavi etmek için ultrason ve tense gibi cihazlar standart fizik tedavi cihazlarıdır ve birlikte, üçlü olarak uygulanırlar. Bazı sigortaların kapsamında da bel-boyun fıtıklarında, kas ağrılarında klasik fizik tedavide hotpack, ultrason, tense gibi bir üçleme yer alır. Bu anlamda "klasik fizik tedavi" tanımı tam anlamı ile ticari anlayıştan doğmuştur. Çünkü sigortalar bu cihazlar fıtık tedavilerinde, kas ağrılarında tedavi kapsamına almıştır. Gerçek tedavide ise "klasik fizik tedavi" diye bir tanım yoktur ve hastalığın tedavisinin kişiye özgü bir şekilde yapılması gerekir. Çünkü tedavi başarısı ancak bireysel, özgün fizik tedavi programının uygulanması ile mümkündür. 

Klasik fizik tedavi tanımı her fizik tedavi merkezinde bulunan belli aletlerin, geçmişten bu yana kullanılan ancak etkisi çok çok az olan birtakım cihazların kullanılması anlamına gelmektedir. Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile beraber derin dokuları iyileştiren ve kişiye özgü ayrı programlanması gereken, ayrı programı olan cihazların kullanılması ile teknolojik tedavilerden faydalanmak gerekir. Bireysel olarak, kişiye özel şekilde planlanmamış tedavilerden herkesin eşit oranda ve kesin bir başarı elde etmesi çok mümkün değildir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat