Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kış lastiği hangi aylarda takılmalı?

29,447
kez izlendi
Puan: 3.33 / 5
Detaylı Açıklama

Kış lastiği hangi aylarda takılmalı?

Ortam sıcaklığı 7 derecenin altına düştüğü zamanlarda kış lastiği kullanmaya başlamak gerekiyor. Ortam sıcaklığı 7 derecenin üstüne çıktığında ise kış lastiklerimizi çıkarıp yaz lastiklerimize dönmemiz gerekiyor. 

Yaz lastikleri ile kış lastikleri arasındaki farklar

Yaz lastiklerini kış lastiklerini ayıran en önemli özellik malzeme yapısıdır. Nasıl ki yaz lastiklerini kışın kullanamayacağımız gibi, kış lastikleri de yaz mevsiminde kullanılamaz. Kış lastiklerini yaz ayları geldiğinde aracımızdan sökmeyip kullanmaya devam edersek bu önemli bir tehlike oluşturur. 

Lastiklerin malzeme ve desen yapısı farklı olduğundan lastiklerde erken aşınma sorunu ortaya çıkar. Bu lastikleri ilerideki kış aylarında kullanmak istediğinizde istediğiniz performansı vermeyecektir. Ayrıca desen farkı dolayısıyla kış lastikleri sürücü ve yolcular açısından ekstra bir ses yapar ve sürüş sırasında rahatsızlık verebilir. 

Mevsimsel olarak yaz ve kış lastiklerinin değişimleri sırasında profesyonel yetkili servisler veya özel servisler çıkarılan lastikleri saklama, otel hizmeti vermektedir. Eğer bu otel hizmetinden faydalanmak istemiyorsanız lastikleri saklama poşetleri ile beraber, size uygun bir yerde saklayabilirsiniz. 

Lastiklerinizi saklarken dikkat etmeniz gereken en önemli konu kış lastiklerinizi muhafaza ederken güneş ışığına maruz kalmamasıdır. Kış ve yaz lastikleri güneş görmeyen bir ortamda muhafaza edilmelidir. Çünkü güneş ile beraber lastikler üzerinde korozyon çatlaklar oluşur. Bu da hem sizin, hem aracınız hem de diğer sürücüler açısından riskli olacaktır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat