Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kırışıklıkları gidermek için yüze ne tür estetik dolgu işlemleri yapılabilir?

4,510
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kırışıklıkları gidermek için yüze ne tür estetik dolgu işlemleri yapılabilir?

Ciltteki kırışıkları gidermek için yapılan dolgu uygulamaları son derece başarılı yöntemler. Özellikle çizgiyi doldurduğu için bir anda düzelme sağlar. Cildi yenileyerek kırışıklık tedavi eden hiçbir yöntem bu kadar hızlı sonuç vermez.

Estetik cilt dolgularının başarılı olması için uygulama tekniği ve dolgu malzemesi seçimi çok önemlidir. Kırışıklığı gidermede kalın dolgular alt deriyi, ince dolgular ise kırışıklığın tam içine uygulanır. 

Kırışıklığın içine uygulanan dolgu maddesinin seçimi çok önemlidir. Çünkü bazı dolgular işlemden sonra kabarık kabarık kalabilir. Kalın yapılı estetik cilt dolgu malzemeleri kırışıklığın altına enjekte edilir. Hem cilt yenilemesi sağlar, hem de ciltte bir gerginlik sağlayarak kırışıklığı hafifletir ama çok ince çizgilerde bu yeterli olmayacaktır. İnce yapılı dolgu malzemeleri kırışıklığın tam içine zerk edilir. 

Dolgu uygulamalarından sonra dolgu malzemeleri sadece orayı doldurmaz, aynı zamanda cildi yenileyerek de etkili olur. Çünkü hyalüronik asidin uygulaması esnasında iğnenin girip çıkması, hyalüronik asidin o bölgeyi yenilemesi sebebiyle ciltte uzun vadede gerçekleşen bir gençleşme meydana gelir. Dolgu malzemesi gitse bile kırışıklıklar çok uzun süre ara verilmezse, kolay kolay eski haline dönmez.  

Kırışıklık uygulamalarında sonuçların daha iyi olmasını istiyorsak aslında dolgu uygulamasından önce cilt yenileme işlemi de yapabiliriz. Örneğin radyofrekans, lazer işlemleri gibi önce yapıp, daha sonrasında dolgu uygulamak kırışıklıkların çok daha iyi şekilde açılmasını ve kaybolmasını sağlar. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat