Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kebap eti nasıl seçilir?

1,105
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kebap eti nasıl seçilir?

Kebap eti seçimi öncesi hangi kebabı yapmaya karar verdiğimiz önemlidir. Yapacağımız kebap göre et almamız gerekir. Bonfile biftek yapacaksak büyükbaş eti almamız gerekir. Patlıcan kebabı, kuşbaşı kebap, acılı kebap, soğan kebabı gibi kebaplar yapacaksak et kesinlikle küçükbaş hayvan eti olmalıdır. 


Kuzunun döşünden, kolundan ve butundan faydalanmak gerekir. Kıyma bu şekilde çok lezzetli olacaktır. Yapacağımız kebabın mevsimi ve zamanına göre karar vermek önemlidir. Patlıcan kebabı yapacaksak yağlı kıyma almamız gerekir. Kıyma kebabı yapacaksak orta yağlı kıyma almamız gerekir. 

Soğan kebabı içinse yağlı kıyma gerekir. Yağlı kıyma kuyruk yağı anlamına gelmez. Kuzunun döşü, kolu ve butu ile oranlar ayarlanmalıdır. Çok yağlı ise döşünden fazla koymak gerekir. Orta yağlı ise but ve kol karışımı gereklidir. 

Etin içine tuz koymak unutulmamalıdır. Aksi halde kıyma ateşte dökülür. Eğer kasap içine böbrek yağı koyduysa şişin üzerinde kebap durmayacaktır. Kuşbaşı kebap ise küçükbaş hayvanın butundan yapılır. Butun sinirleri ayıklanır. Son olarak etin dinlenmiş et olması da çok önemlidir. Taze et kebabın sert olmasına neden olur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat