Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kaskad sistem seçerken nelere dikkat edelim?

10,833
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kaskad sistem seçerken nelere dikkat edelim?

Buderus hem duvar tipi hem de yer tipi 30kW ile 620kW arasında kazanları bir araya getirerek 5MW kapasiteye kadar kaskad sistemler oluşturacak ürün gamına sahiptir. Maksimum verimli işletimi sağlayacak şekilde kazan tipi ve kapasiteleri seçilerek planlama yapılır.

Kazan tipi ve kapasitesi seçilirken işletim sıcaklıkları, uygulama yeri, bina yüksekliği, baca şekli vb kriterler dikkate alınır ve buna uygun sistem çözümü uzman Buderus mühendisleri tarafından önerilir. Projelere uygun sistem alternatiflerinin belirlenmesi, hesaplamalar ve montaj konunun uzmanı uygulamacılarımız tarafından gerçekleştirilir.

Buderus, özel patentli Alüminyum döküm ya da paslanmaz çelik eşanjörler ile üretilen ileri teknoloji ürünü kazanları ile geniş uygulama alanlarına cevap verir. Bununla beraber Buderus eşanjörlerini kendi geliştirir ve ısıtma teknolojisini ve yüksek ARGE bilgisini bünyesinde bulundurur.

Kazanlar ihtiyaca göre sırayla devreye girerek anlık ihtiyaç duyulan kapasitenin devrede olmasını sağlar, bu sayede gereksiz yakıt sarfiyatını önler.

Sistem dış hava sıcaklıklarını referans alarak çalışır ve kazan çıkış suyu sıcaklıklarını buna göre ayarlayarak yakıt tasarrufu sağlar.

Ayrıca her bir devre istenirse farklı ısıtma eğrilerine göre işletilebilir. Bu sayede yüksek konfor da sağlanır.

Özellikle duvar tipi cihazlar kısmi yüklerde yüksek verimlere sahiptirler. Buderus kumanda panelleri kazanları kısmi yüklerde tutacak şekilde yükü paylaştırarak işletim sağlarlar. Bu sayede sürekli yüksek verimli işletim sağlanabilir.

Kaskad sistemler kendi içinde yedekleme imkanı barındırır. Her hangi bir nedenle kazanlardan biri devre dışı kalsa bile diğerleri ısıtma işletimine devam edecektir.

Sistemdeki kazanların çalışma saatleri kumanda paneli tarafından takip edilir ve çalışma sıraları değiştirilir. Bu sayede her kazanın eşit şekilde yaşlanması sağlanır.

Buderus en verimli kaskad sistemler ve en verimli çözümleri sunmaya odaklanmıştır ve ısıtma teknolojileri konusunda önderlik eden bir firmadır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat