Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kaşıntısı olan kişi hangi testleri yaptırmalı?

187,664
kez izlendi
Puan: 4.93 / 5
Detaylı Açıklama

Kaşıntısı olan kişi hangi testleri yaptırmalı?

Kaşıntısı olan kişiler öncelikle genel bir deri muayenesinden geçmeliler. Kaşıntıya neden olan faktör eğer deride bir değişiklik yaptıysa bir cilt doktoru bunu dışarıdan muayene ederek teşhisini kolaylıkla koyabilir. 


Özellikle mantar, egzama, alerjik egzama gibi durumlar, liken gibi durumlar, sedef hastalığı gibi hastalıklar kolaylıkla muayene edilerek teşhis edilebilir. Eğer teşhiste zorlanma söz konusu ise cilt doktoru deriden bir kazıntı alarak ya da deriden parça alarak da teşhis için tetkikler yapabilir. 

Cilt doktorları biyopsiyi teşhis koymak için kullanırlar. Bu nedenle bu işlemden korkmamak gerekir. Eğer genel bir kaşıntı söz konusu ise iç hastalıklarına bağlı olup olmadığını anlamak için film çektirmek ve kan tahlili yaptırmak gerekir. Kanserler gibi pek çok kan hastalıkları da kaşıntı yapabilir. Kaşıntı nedeni muayene ile anlaşılamıyorsa deri tetkikleri, kan tahlili gibi tahlillerin yapılması gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat