Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kaşıntı nasıl tedavi edilir?

238,288
kez izlendi
Puan: 4.94 / 5
Detaylı Açıklama

Kaşıntı nasıl tedavi edilir?

Kaşıntıya neden olan faktörler ortadan kaldırıldığı zaman kaşıntı tedavi edilmiş olacaktır. Eğer bir deri hastalığına bağlı kaşıntı söz konusu ise öncelikle onun tedavi edilmesi gerekir. Sedef, mantar, egzama, ürtiker gibi deri hastalıklarının tedavisi otomatik olarak kaşıntının da yok olmasını sağlar. 


Genellikle nemlendirici kremler, kortizonlu ilaçlar çok gerekli ise kortizonlu iğne ve haplar kullanılır. Antihistaminik olarak adlandırılan ve alerjiyi kesen ilaçlardan faydalanmak gerekir. Ciltte belirti vermeyen uyuz ve bit gibi sık görülen durumlarda da bunun teşhis edilip tedavi ile ortadan kaldırılması çok kolaydır. 

Sinirsel durumlarda özellikle ısrarcı bir kaşıntı söz konusudur. Ciltte kalınlaşma, renk değişikliği gibi değişiklikler de olabilir. Bu tür durumlarda da antidepresan ilaçlar, nemlendirici kremler verilir. Spor ve iyi beslenme de önemlidir. 

Eğer kaşıntıda bir iç hastalığından şüphelendiysek genel kan tahlilleri yaptırmak gerekir. İç hastalıkları söz konusuysa ilk teşhisin ardından bir iç hastalığı uzmanına görünmek gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat