Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kaşıntı hangi sıklıktaysa sorun kabul edilmeli?

129,704
kez izlendi
Puan: 4.91 / 5
Detaylı Açıklama

Kaşıntı hangi sıklıktaysa sorun kabul edilmeli?

Vücutta kaşıntı varsa buna bir döküntü de eşlik ediyorsa mutlaka bir cilt doktoruna gitmek gerekir. Kasıklarda bir kaşıntı söz konusu ise bu bir mantar olabilir. Para şeklinde döküntüler varsa bu da egzama olabilir. 


Sürekli tekrar eden, çıkıp çıkıp yok olan döküntüler kurdeşen olabilir. Özellikle çocuklarda ve alerjik bünyelilerde uzun süreli kaşıntılar, cilt kurulukları sonrasında egzama gelişir. Bu ilerleyebileceğinden mutlaka bir doktora gitmek gerekir. 

Sıcak ortamda ortaya çıkan kaşıntılar kan fazlalığı veya lenfomaya ait kaşıntılar olabilir. Bu tür durumlarda gerekirse kan tahlili yaptırmak gerekir. Karaciğer, böbrek hastalıkları gibi durumlarda da yine kaşıntı olacağından, 1 haftayı geçen, sıcak ortamlarda artan kaşıntılarda mutlaka cilt doktoruna gitmek gerekir. 

Sırt ve bacakların yanında oluşan kaşıntılar genellikle sinirsel kökenlidir. Ciltte kalınlaşmalar ve koyulaşmalar söz konusudur. Başlangıçta bir cilt doktoruna gidilirse deri değişiklikleri meydana gelmeden tedavi yapılabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat