Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kaşıdığım bölge kabardı, ne yapabilirim?

165,187
kez izlendi
Puan: 4.83 / 5
Detaylı Açıklama

Kaşıdığım bölge kabardı, ne yapabilirim?

Israrcı kaşınmalarda ciltte bir deri değişikliği söz konusu olursa tıbbi nemlendiricilerden faydalanılabilir. Günümüzde kaşıntıları gideren ve tedavi eden reçetesiz satılan pek çok tıbbi nemlendirici vardır. Bu tür kremler eczanelerde satılır. 


Kaşıntı ısrarla devam ediyorsa mutlaka bir doktora danışmak gerekir. Eğer hemen doktora ulaşmak söz konusu değilse evde bulunan vazelin, gliserin ya da ayçiçek yağı gibi doğal bir yağ da kullanılabilir. Kaşınan yere buz tutabilir, soğuk su uygulanabilir. 

Özellikle bu bölgeyi kaşımaktan kaşınmak gerekir. Üzerine ılık bir duş almak da iyi gelecektir. Sıcak banyo geçici olarak cildi rahatlatır, ancak daha sonrasında kaşıntıyı daha da arttırır. Sıcak su damarları genişleteceğinden kaşıntı daha fazla tetiklenir. 

Kaşınan bölgeyi nemlendirmek çok önemlidir. Eğer eczaneye ulaşılabilir durumdaysak kaşıntıyı gideren reçetesiz kremler haricinde hidrokortizon içeren kremler de kaşıntıyı giderebilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat