Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Karıncalardan kurtulmanın doğal yolları nelerdir?

1,438,851
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Karıncalardan kurtulmanın doğal yolları nelerdir?

İster bahçe katında oturun ister apartmanda; karıncalardan kurtulmak o kadar da kolay değildir. Çünkü karıncalar hayatlarını sürdürebilmek için gıda bulmak zorundadır. Özellikle şehir kısımlarında, önceden her yer karıncalara aitti ve biz gelip onların alanlarına yerleştik. 

Karıncalar geceleri birkaç tane öncü çıkartırlar ve bulundukları her semte o öncüleri gönderirler. Ne yemek yapılmış, bulaşıklar toplanmış mı kontrol ederler. Kırıntıların olduğu yerler onlar için adeta bir ziyafet yeridir. Kırıntıları bir davet olarak kabul ederler ve öncü karınca bu durumu diğer kolonilere söyler. Ardından tek sıra halinde evinizin yolunu tutarlar. Bütün amaçları sadece karınlarını doyurmak, su içmek ve sonra evlerine dönmektir. 

Karıncalardan kurtulmanın yolları

Karıncaların evinize gelmemesi için açıkta yiyecek - içecek bırakmayın ve lavaboları kuru tutun. Bunun dışında evimize girdikleri yeri de önlememiz lazım. Onlar mutlaka bir kapı, pencere arasından içeriye doğru girerler. 

Karıncaların evinize girdiği deliklere sarımsak koyarak gelmelerini engelleyebilirsiniz. 

Karıncalar tüm bu önlemlere rağmen hâlâ evinize gelmeye devam ediyorlar ise onların önüne bazı engeller çıkartmanız gerekiyor demektir. Bu engellerin en tesirlisi toz kireçtir. Karıncaların geldikleri yerlere toz kireç ile bir çizgi çizerseniz evinize giremezler. Çünkü karıncaların akciğerleri yoktur ve tüm vücutlarıyla nefes alırlar. Bu toz maddenin içinden girerlerse nefessiz kalacaklarını bilirler. Sadece toz kireç değil aromatik bazı tozlar da vardır ve onlar da karıncaları engeller. Bu tozlardan en önemlisi tarçındır. Karıncaların geldikleri noktalara tarçın dökerseniz karıncalar o alana girmeyecektir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat