Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Karın duvarı fıtığı belirtileri nelerdir?

21,077
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Karın duvarı fıtığı belirtileri nelerdir?

Karın duvarı fıtığında öncelikle fıtık bölgesinde bir şişlik söz konusu olabilir. Bu şişlik içeri girip çıkan bir şişlik şeklinde olabilir. Özellikle bebeklerde anneler göbek halkasında parmaklarının girdiği bir boşluk fark edebilirler. Bu göbek halkasının açık kalmasıdır. Bu, aylar veya yaşlar içerisinde halka daralacak ve normal göbek halkası oluşacaktır. Bunlara, çok büyük olmadıkça bir müdahale yapmaya gerek yoktur. 

Bebeklerde ya da yetişkinlerde kasık bölgelerinde bir şişlik olabilir. Buradaki şişlik devamlı olabildiği gibi içeri girip çıkan bir şişlik de olabilir. Yaşlılarda veya kilolu insanlarda özellikle kasık bölgelerindeki şişlikler veya fıtıklar bazen gözden kaçabilir, bebeklerde olduğu gibi. Bir küçük şişlik olabilir. Bunu ifade edemeyen hastalar, hasta yakınları da fark etmezse bu küçük şişliğin içerisine giren bir bağırsak parçası, orada beslenemez ve saatler veya ilk birkaç gün içerisinde oradaki bağırsak parçası delinebilir; akut karın ya da karın zarı iltihabı adı verilen bir tabloya yol açabilir. Buna da fıtığın boğulmasına yol açtığı bir komplikasyon adı verilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat