Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kalorifer peteği ısınmıyor, neden olabilir?

212,552
kez izlendi
Puan: 4.43 / 5
Detaylı Açıklama

Kalorifer peteği ısınmıyor, neden olabilir?

Petekler ısınmıyorsa bunun en önemli sebeplerinden biri düzenli bakımının yapılmamasıdır. Peteklerin, iki yılda bir bakımın yapılması gerekir. Bunu yapabilmek için profesyonel ekiplerden yardım almalısınız. 

Kalorifer petekleri içindeki zamanla oluşan kirlilik ısıtma kalitesini ve kombinin çalışmasını etkiler. Genellikle kombi arızaları sistemde oluşan kireç ve torunun pompaya gitmesi ile oluşur. Kalorifer peteklerinin temizlenmesi size her yönden fayda sağlayacaktır. En önemli faydası ise ısınma maliyetlerinin düşmesidir. Ayrıca ilerleyen zamanlarda herhangi bir sorun yaşamadan sisteminizi daha sağlıklı kullanabilmenizi sağlayacaktır. 

Cihaz ve kimyasal aracılığı ile yapılan bakımlar daha etkili sonuçlar verir. Bunun yanı sıra tesisatınıza hiçbir zarar vermez. Bu nedenle öncelikli bakım yöntemi cihaz ve kimyasal aracılığı ile yapılan profesyonel bakımlardır. 

Petek temizliği

Petek temizliği uzmanlık gerektiren bir işlemdir. Bu işlem sırasında evinize ya da işyerinize hiçbir şekilde zarar verilmez. 

Petek temizliği için öncelikle tesisata en uygun yerden cihaz bağlanır. Sonrasında kimyasal solüsyon ile peteklerin ve bağlı bulunduğu tesisatın temizliği yapılır. Bu şekilde peteklerin içindeki çamurlaşmış tortu tamamen temizlenir. Bu işlem sayesinde tesisat içerisindeki suyun rahat bir şekilde tüm peteklere ulaşması sağlanmış olur. 

Peteklerle ilgili yaşayacağınız her türlü sorunda sizin için en doğru seçim Protesisat Çağrı Merkezi'ni arayarak destek talebinde bulunmaktır.Ayrıca www.protesisat.com adresi üzerinden Canlı Destek bölümü aracılığı ile sorununuzu Protesisat'a iletebilirsiniz.

Protesisat Çağrı Merkezleri
- İstanbul Avrupa: 0212 434 02 60 
- İstanbul Anadolu: 0216 457 10 70 
- Ankara: 0312 448 11 11 
- İzmir: 0232 243 88 88 
- Bursa: 0224 223 85 86

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat