Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kadınlarda genital estetik teknikleri nelerdir?

9,811
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kadınlarda genital estetik teknikleri nelerdir?

Kadınlarda genital bölge estetiklerine olan ihtiyaç giderek artmaktadır. Kadınlar en çok pubis bölgesinde dolgunluk, dış dudakların inceliği veya iç dudakların büyük, sarkık ve asimetrik olmasından rahatsız olmaktadırlar. Ayrıca doğum, epizyotomi, yırtık, kilo verme vb nedenlerden dolayı olan vajen genişlemesi de yine rahatsızlık sebebidir. Ek olarak genital bölgede renk koyuluğu da bazen sorun yaratabilmektedir.
 
Pubis bölgesinde yağ birikimi çok sık rastlanan bir durumdur ve kilolu hanımlar kadar zayıf hanımlarda da çok görülür. Bu bölgeden lokal anesteziyle enjektörle yağ alınması sorunu kolayca çözer.
 
Genital bölgede dış dudakların genellikle dolgun olması istenir. Bu bölgeye kişinin kendi yağıyla dolgu yapılması ideal bir yöntemdir. Çoğunlukla dolgun olan pubis bölgesinden enjektörle alınacak yağ dolgusu, dış dudakların dolgunlaştırılması için kullanılır.  
 
İç dudakların büyük, sarkık ve asimetrik olması yapısal bir durumdur ve özellikle çamaşır veya mayonun içinde şişkinlik yapması birçok hanımı aşırı derecede rahatsız eder. Lokal anesteziyle yapılacak küçük bir müdahale ile iç dudaklar istenildiği kadar küçültülebilir, sarkıklığı tamamen giderilebilir, varsa asimetrisi düzeltilir.
 
Çeşitli nedenlerden dolayı rahatsızlık veren vajen genişlemesinde temel olarak 2 yöntem kullanılır. Lazer yöntemiyle yapılan sıkılaştırma daha kolay gibi gözükse de etkileri sınırlı ve geçicidir. O nedenle lokal anesteziyle yapılan küçük bir müdahale daha fazla tercih edilir. Bu müdahale ile yeterli daralma ve sıkılık kolayca elde edilebilir ve sonuçları son derece kalıcıdır.
 
Genital bölgede renk açılması amacıyla lazer, exoderm vb cilt soyucu yöntemler kullanılmaktadır.
 
Bahsedilen işlemlerin hepsi tek seferde yapılabilir, hastanede yatmaya gerek kalmadan kişi aynı gün evine dönebilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat