Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İyi bir ev güvenlik sistemi nasıl olmalıdır?

3,541
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

İyi bir ev güvenlik sistemi nasıl olmalıdır?

Evimizin güvenliği hepimiz için önemlidir. Kişi, yaşadığı alanda kendini güvende hissetmek ister. Evde bulunmadığımız zamanlarda ?acaba evime hırsız girer mi? sorusu aklımıza gelir. Güvenliğimizi sağlamak için de çeşitli önlemler alırız. Ancak kimi zaman bireysel önlemler yetersiz kalır. Bu nedenle evlerimizin güvenliğini alarm sistemleri ve kamera sistemleri ile daha güçlü hale getirebiliriz. 

Bina ve konutların özelliklerine göre alarm veya kamera sistemi kurulmalıdır. Hırsızlıklara karşı caydırıcı ve önleyici profesyonel sistemlerin kurulması önem taşır. Yangın, sel gibi konularda da güvenlik önlemi olan alarm sistemleri, pencereler, kapılar, giriş alanları, bahçe kapıları gibi alanlara konumlandırılmalıdır.

Ev güvenlik sistemler denildiğinde akla gelen birçok sistem mevcuttur. Bunlardan en çok tercih edilenler alarm sistemleri ve kamera sistemleridir.

Kamera sistemleri, ev ve işyerleri ile okul, alışveriş merkezi gibi ortak alanların hem içini hem de dışını kontrol etmemizi sağlar. Özellikle gece görüşlü kameralar günümüz teknolojisinde yer almakta ve gece herhangi bir tehdite karşı görüntü almamızı sağlamaktadır. Ayrıca kameraların sağladığı görüntülerin hafıza sistemi, görüntülerin istenilen zamanda izlenmesini sağlar. 

Alarm sistemleri güvenliği artırır. Bir yapıya izinsiz giriş yapılmak istendiğinde çalmaya başlayan alarmlar, kötü niyetli kişiler için caydırıcı bir etki göstermektedir. Yüksek duyarlılıklı detektörler sayesinde yapıya giriş halinde alarm sistemi devreye girer. Bazı güvenlik firmalarının Alarm İzleme Merkezi bulunmaktadır. Bu sayede bir alarm durumu oluştuğunda, haberleşme bu merkezlerden sağlanır ve ilgili kişilere durum anlık olarak iletilir. 

İyi bir ev güvenliği için alarm ve kamera sistemlerinin hırsızlığa karşı caydırıcıdır. 

Bunların dışında akıllı ev sistemlerinde gaz, su, elektrik kaçaklarına karşı duman ve ısı detektörleri bulunur. Bu detektörler sayesinde herhangi bir alarm durumunda ev sahiplerine ve ilgili güvenlik birimlerine bilgilendirme sağlanır. Sistemin özelliğine göre otomatik kapatmak ya da manuel kapatma yöntemleri izlenir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat