Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İnsanlar cinsellik düşünmeden yaşayabilir mi?

92,467
kez izlendi
Puan: 4.20 / 5
Detaylı Açıklama

İnsanlar cinsellik düşünmeden yaşayabilir mi?

Cinsellik düşünülmeden yaşanılmaz. Aseksüel insanlar da cinselliği düşünür. Aseksüel kişilerin de cinsel kimlikleri vardır. Kişiler bu cinsel kimliklere göre yaşarlar; buna göre giyinirler; buna göre sosyal flört yaşamak isterler. Bunlar da cinselliğin dahil olduğu şeylerdir. Cinsellik, yaptığınız işte, kendinizi sunuşunuzda, sosyal yaşantınızda, her şeyinizde var. 

Cinselliği ve cinsel yaşamı odağı haline getirmiş insanlar var. Bu insanlar 8-9 saatlik iş yaşantıları içerisinde internet aracılığıyla, sanal ortamlarda, mail aracılığıyla cinselliklerini sürekli uyanık tutmaya çalışabiliyorlar. Bir de hayatında hiçbir partnere yer vermeksizin, ekranı, koltuğu ve kendisi olarak seks hayatını devam ettiren insanlar var. Bu iki gruba da sağlıklıdır demek ciddi bir hata olur.

Bazı aseksüeller tek başlarınayken mutluyken, bazıları yakın arkadaşlarının olduğu bir grupla daha mutludurlar. Başka aseksüellerin daha yakın romantik ilişkiyle oluşacak; flört edeceği ve uzun süreli ortaklık kuracağı bir birliktelik arzuları vardır. Aseksüellerin seksüel insanlarla flört etmeleri tıpkı kendi aralarında flört etmeleri kadar muhtemeldir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat