Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İngiltere Öğrenci Vizesi nasıl alınır? | CSS LEGAL

2,157
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

İngiltere Öğrenci Vizesi nasıl alınır? | CSS LEGAL

İngiltere'ye eğitim görmek amacıyla seyahat etmek isteyen başvuru sahipleri İngiltere öğrenci vizesine başvurusu yapabilirler. İngiltere öğrenci vizeleri alınacak eğitimin niteliği ve süresine göre çeşitli alt kategorilere ayrılır.

1. İngiltere öğrenci ziyaretçi vizesi

Bu vize türü, İngiltere'de 6 ay veya daha kısa bir süre eğitim almak isteyen öğrenciler içindir.6 aylık veya daha kısa süren dil eğitimleri, spor kursları veya hobi amaçlı herhangi bir kurs, İngiltere öğrenci ziyaretçi vizesi kapsamına girer. Bu vize türü 6 ay ile sınırlıdır. Kişiler, başvuru sırasında eğitim almak isteklerinin hakiki olduğunu belgelerle kanıtlamalıdır. Ayrıca eğitim alınacak okuldan da bir kabul mektubu olmalıdır. Bu mektupta eğitim tarihiniz, kaç hafta eğitim göreceğiniz, nerede konaklayacağınız ve eğitimi hangi eğitim kurumunun hangi merkezinde alacağınız gibi bilgiler yer almalıdır.

Kabul formlarında yazan eğitim tarihleri ile başvuru formlarındaki eğitim tarihlerinin mutlaka günü gününe tutması gerekir. Bu vize ile İngiltere'ye gidildiğinde vize süresi istisnai durumlar haricinde uzatılamaz. İstisnai durumlar haricinde, kişiler aynı vizeyi uzatmak için başvuruda bulunamazlar. Daha uzun süreliğine bir eğitim alınmak isteniyorsa, Uzun dönem öğrenci ziyaretçi vizesine başvurmaları gerekir. 

İstisnai durumlar: 
Ankara Anlaşması vize başvurusunda bulunmak
Bir Avrupa Birliği vatandaşının eşi olarak İngiltere'de yerleşim başvurusu yapmak

2. Uzatılmış öğrenci ziyaretçi vizesi

Bu vize türü kişilere 6 ay ile 11 ay arasında İngilizce dil eğitimi alma imkanı tanır. Bu vize türüne yalnızca İngiltere'de dil eğitimi almak isteyenler başvurabilir. Kısa dönemli öğrenci ziyaretçi vizesinde olduğu gibi kişiler hobi amaçlı eğitim kurslarına veya spor kurslarına katılamazlar; sadece dil eğitimi için geçerlidir. 

3. Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi

Bu vize türüne 4-17 yaş arası çocuklar için başvuru yapılabilir. Özel bir eğitim kurumundan eğitim alınması istendiğinde bu vize türüne başvurulabilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat