Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İngiltere Genel Ziyaretçi Turist Vizesi hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir? | CSS LEGAL

2,023
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

İngiltere Genel Ziyaretçi Turist Vizesi hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir? | CSS LEGAL

İngiltere genel ziyaretçi turist vizesi almak isteyen kişiler yakınlarını, akrabalarını, aile üyelerini ziyaret etmek, tatil yapmak, bir spor etkinliğine katılmak veya sanatsal etkinliğe katılmak gibi bir amaç taşımalı ve 6 aydan kısa bir süre Birleşik Krallık'ta kalmak istiyor olmalıdır. Kişilerin başka hiçbir amaç taşımıyor olması halinde, bu vize kategorisi onlar için doğru bir kategori demektir. 

İngiltere genel ziyaretçi turist vizesi ile kişiler İngiltere'nin yanı sıra İskoçya, Kuzey İrlanda ve Galler'e de ziyaret yapabilirler. Bu vize türü 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık şeklinde verilebilir. Bu süre kişinin isteğine göre belirlenebilir. Tabii ki 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık vize başvurusu yapmak istediğiniz zaman göçmenlik geçmişinizin iyi olması gerekir. Daha önce bir reddinizin olmaması; Amerika, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda gibi ülkelerden vizelerinizin olması gerekir. Bunlar şart olmamakla birlikte eğer kişi ilk defa Birleşik Krallık'a seyahat ediyorsa, biz her zaman kişiye öncelikle 6 aylık vizeye başvurmasını öneriyoruz. Ancak daha önce Birleşik Krallık'a seyahat etmişse, herhangi bir vize reddi yoksa, 6 aylık dışında, 2 yıllık, 5 yıllık veya 10 yıllık vize başvurusunda bulunabilirler. 

Türkiye'de İngiltere vizesi başvurularının değerlendirilmesi ve sonuçlandırılmasında yegane payı olan konsolosluk birimi İstanbul'da bulunan İngiltere Başkonsolosluğu'dur. Bu konsolosluk birimi dışında herhangi bir yerdeki ve şehirdeki bir konsolosluk biriminin vize başvurularında bir rolü bulunmamaktadır.

Şunu unutmamak gerekir: Kişiler kaç yıllık vize almış olurlarsa olsunlar, 1 yıl içinde Birleşik Krallık'ta toplamda en fazla 6 ay kalmış olmalıdırlar. Bu süreler geçilmiş olursa Birleşik Krallık Vize ve Göçmenlik Mevzuatına aykırı bir davranışta bulunmuş olunur ve kişi bundan sonra yapacağı başvurularda otomatik olarak  red ile karşılaşabilir.

İngiltere genel ziyaretçi turist başvuruları, başvuru tarihinden, başvurunun ödemesinin yapıldığı tarihten itibaren 15 iş günü, toplamda 3 hafta içinde sonuçlanmaktadır. Öncelikli servis ile bu süre 5 iş gününe düşürülebilir. Yine Dış İşleri Bakanlığı'ndan alıncak nota ile başvurular 5 iş gününde sonuçlanır. Eğer ki kişiler süper öncelikli servis almak isterlerse başvuru sonuçları kendilerine 24 saat içinde ulaştırılacaktır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat