Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İngiltere Ankara Anlaşması Bağımlı Vizesi (eş-çocuklar) başvuru şartları nelerdir? | CSS LEGAL

1,793
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

İngiltere Ankara Anlaşması Bağımlı Vizesi (eş-çocuklar) başvuru şartları nelerdir? | CSS LEGAL

Ankara Anlaşması kapsamındaki bağımlı vizesi, başvuru yapan kişilerin eşi ve 21 yaş altı çocukları için geçerlidir. Başvuru yapan kişilerin kendi anne - babaları ve evde olmayan eşleri ya da 21 yaş üstü çocukları bağımlı başvurusu kapsamına girmez. Bağımlı başvurusu, asıl başvuru sahibinin başvuru yaptığı sırada yapılabildiği gibi, başvuru sahibi vizeyi aldıktan sonraki süreçte, uzatım başvurusu yapıldıktan sonraki süreçte de yapılabilir. 

Bağımlı başvurusu yapmak isteniyorsa, vize danışma kurumlarının önerisi asıl vizeyi alacak kişinin vize başvurusu yaptığı sırada yapılması ya da kendilerinin 1 yıllık süreçte başvuru yaptıktan sonra, yani uzatım aldıktan sonra yapmalarıdır. 

Önceki zamanlarda başvuru sahibi 5 yılı doldurduktan sonra kendisinin eşi ve 21 yaş altı çocukları için bu 5 yılı doldurma şartı aranmaksızın süresiz oturum başvurusu yapılabilmekteydi. Değişen yasadan dolayı, ailenin tamamı başvuruyu aynı anda yapmadıysa, asıl başvuru sahibi baştan gitmişse, eş ya da 21 yaş altı çocuğu sonradan gelmişse, her bir bağımlı için ancak 5 yılı doldurduktan sonra başvuru yapılabilmekte.

Ankara Anlaşması bağımlılarına, yani vize sahibinin eşi ve 21 yaş altı çocuklarına hem orada herhangi bir İngiliz vatandaşı gibi çalışabilmek özgürlüğü hem de çocuklarının devlet okullarında ücretsiz olarak okutulması hakkı verir. Bu nedenle başvuru yapan kişiler, İngiltere'ye gittiklerinde, aynı bir İngiliz vatandaşı gibi çocuklarını İngiliz devlet okullarında ücretsiz olarak okutabilir; devlet sağlık sigortası ödenir ve eş de çalışma hakkına sahip olur. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat