Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İngiliz Konsolosluğu için İngiltere vize başvurusu nasıl yapılır? | CSS LEGAL

2,263
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

İngiliz Konsolosluğu için İngiltere vize başvurusu nasıl yapılır? | CSS LEGAL

İngiltere vize başvurusu, vize başvuru merkezlerine yapılır. Vize başvuru merkezi de başvuru dosyanızı alıp İngiltere Başkonsolosluğu'na gönderir. Başkonsolosluk da vize başvuru sahiplerinin başvurularını değerlendirir. Vize başvuru merkezlerini Konsolosluğun bir ön bürosu olarak düşünebilirsiniz. 

Türkiye'de İngiltere vizesi başvurularının değerlendirilmesi ve sonuçlandırılmasında yegane payı olan konsolosluk birimi İstanbul'da bulunan İngiltere Başkonsolosluğu'dur. Bu konsolosluk birimi dışında herhangi bir yerdeki ve şehirdeki bir konsolosluk biriminin vize başvurularında bir rolü bulunmamaktadır.

İngiltere vize başvurusunu Türkiye'den yapmak isteyen başvuru sahipleri İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Antalya ve Gaziantep'te bulunan vize başvuru merkezlerinden birine giderek randevu günü ve saatinde hazır bulunabilir. Biometrik bilgilerini vermek suretiyle başvurularını gerçekleştirebilirler. 

İngiltere vizesi başvuru sahipleri, başvurularını İngiltere'den yapmak isterlerse başvurularını Birleşik Krallık Vize ve Vatandaşlık Başvuru Merkezi aracılığıyla yapabilirler. Bu, Kasım 2018 itibariyle yürürlüğe girmiş bir uygulamadır. Başvuru merkezleri Birleşik Krallık'ta Kasım 2018 itibariyle faaliyet göstermeye başlamışlardır. Kasım 2018'den önce her türlü vize ve göçmenlik başvurusu doğrudan Home Office'e, yani İngiltere İç İşleri Bakanlığı'na veya Bakanlık'ın ilgili birimlerine yapılabilmekteydi. 

İngiltere vizesi başvurusunu Birleşik Krallık'tan ya da Türkiye'den yapmak isteyen başvuru sahipleri Londra, İstanbul, Ankara, İzmir ve Gaziantep'te bulunan şubelerimizden birine gelerek veya telefonla bize ulaşarak profesyonel hizmet alabilirler. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat