Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hz. Süleyman kimdir?

37,798
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hz. Süleyman kimdir?

Hz. Süleyman Hz. Davut'un oğludur. Hz. Davut vefat ettiğinde Hz. Süleyman henüz 13 yaşındadır. Hz. Süleyman 13 yaşından itibaren bugün İsrail oğulları olarak bilinen Yakup oğullarının kralı olur. 

Hz. Süleyman babası Hz. Davut gibi hem kral hem de peygamber hem de komutandır. 

Peygamberler iki çeşittir. Kul peygamberler ve yönetici ya da kral peygamberler bu iki çeşidi oluşturur. Hz Muhammed'in bir kul peygamber olduğu bilinir. Fakat Hz. Davut veya Hz. Süleyman gibi kral peygamberler de bulunmaktadır. 

Hz. Süleyman mucizevi güçleri olan, Allah'ın üstün yeteneklerle donattığı bir peygamberdir. Hz. Süleyman ordusunda cinleri çalıştıran, cinler vasıtasıyla uzaklıkları ortadan kaldıran bir peygamberdir. Hz. Süleyman genel olarak varlıkla konuşabilen bir peygamber olarak bilinir. Hz. Süleyman'ın babası Hz. Davut demirle meşgul olmuş iken, Hz. Süleyman bakır ile ilgilenmiştir. 

Hz. Süleyman Yahudiliğin en yüksek mabedi olan Kutsal Süleyman Mabedi'ni yapan peygamberdir. Hz. Süleyman Yahudilik açısından son derece önemli bir peygamberdir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat