Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hiç cinsel istek duymamak sorun olarak kabul edilmeli mi?

25,787
kez izlendi
Puan: 4.69 / 5
Detaylı Açıklama

Hiç cinsel istek duymamak sorun olarak kabul edilmeli mi?

Hiç cinsel istek duymamak ciddi psikolojik bir sorundur. Libidonun düşüklüğü gibi bir durum söz konusu; bunun tedavi edilmesi gerekiyor. Yaşamının başından sonuna kadar libidosu düşük insanlar da vardır, belli bir yaştan sonra cinsel isteği azalan insanlar da. Her iki durum da bir sorundur. 

Her cinsel isteksizlik aseksüellik değildir. Cinsel istek düşükken de cinsel yaşantılarını devam ettiren çiftler vardır; ama isteğin olmadığı bir ilişki giderek yıpranır. 

Aseksüellik cinsel isteksizliğin bir adım ötesinde bir durumdur. Aseksüellik kişinin kendi tercihidir. Bir yaşanmışlık sonucu, bir travma sonucu olabilir. Cinsel hayata ara veriş de bir aseksüelite biçimidir.

İleri yaşta yani kırklı yaşlardan sonra erkeklik hormonu olan testosteron hormonunun kandaki seviyesinin azalmasına bağlı olarak da cinsel istekte azalma görülür. Bu gibi durumlarda erkeklik hormonunun yerine konması gerekir. Testosteron hormonunu yerine koymak için krem, hap veya iğne tedavileri ile destek olunması gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat