Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hepatit C nasıl tedavi edilir?

148,408
kez izlendi
Puan: 4.68 / 5
Detaylı Açıklama

Hepatit C nasıl tedavi edilir?

Hepatit C'nin tedavisi interferon dediğimiz, bağışıklık sistemini güçlendiren, 6 ay süreli enjeksiyona ilave olarak, ağızdan alınan kimi ilaçlarla yapılır. Ancak Hepatit C için radikal bir tedavi henüz söz konusu değil.

Hastalık geç teşhis edildiğinde veya ileri formlara ulaştığında tedavi şansı doğal olarak daha zordur. Çünkü karaciğerde ve özellikle fibrin dokusunda meydana gelen hasarın geri dönüşü yoktur.

Bu nedenle erken dönemde fark edilmiş ve tedavi kriterleri içerisine giren pozisyonlarda eğer tedaviye başlanmışsa bu hastalığın ilerleyişinin durdurulması, geciktirilmesi veya kötü sonuçların oluşması önlenebilir.

İnterferon tedavisi

Hepatit C için önerilen interferon tedavisi 6 ay sürer. Tedaviye ara verildikten sonra duruma göre hayatın belli bir döneminde yine 6 aylık bir tedavi imkanı söz konusu olabilir.

Ancak bağışıklık sistemini güçlendirici tedavi yanında ağızdan alınacak ilaçlar söz konusuysa bunların uzun yıllar kullanılması gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat