Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hepatit C hastalığının belirtileri nelerdir?

112,948
kez izlendi
Puan: 4.64 / 5
Detaylı Açıklama

Hepatit C hastalığının belirtileri nelerdir?

Hepatit C hastalığı genellikle belirtisiz olarak, %70 oranında hafif gribal enfeksiyon şeklinde devam eder. Kişi hastalığın farkına varamayabilir.

Diğer %20-30 hastada ise sarılık, halsizlik, iştahsızlık, göz altlarında sararma, idrar renginde koyulaşma, ciltte sararma ve bulantı, kusma şeklinde şikayetlerle ortaya çıkabilir.

Hepatit C vücutta taşıyıcı olarak yıllarca herhangi bir bulgu ortaya çıkmadan taşınabileceği gibi hedef organ olarak karaciğerde hasar da meydana getirebilir.

Bu hasarın sonucunda yani kronik aktif Hepatit dediğimiz karaciğer hasarından karaciğer sirozu ve karaciğer kanserine varan durumlar söz konusu olabilir.


Hepatit C'nin karaciğer kanserine veya siroza kadar ilerleyen bir süreç olması bu enfeksiyonu taşıyan insanların moralini bozmamalı.

Yine de Hepatit C virüsünü taşıyan şahısların karaciğer kanserine veya karaciğer sirozuna yakalanma oranlarının daha fazla olduğunu söylemek mümkün ancak bu tabii ki kesin değil.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat