Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hangi yaşlarda aseksüelliğe daha sık rastlanır?

10,702
kez izlendi
Puan: 3.38 / 5
Detaylı Açıklama

Hangi yaşlarda aseksüelliğe daha sık rastlanır?

Aseksüellikle daha sık karşılaşılan yaşlar 37-47 arası gibi görünüyor. Aseksüellik çoğunlukla uzun süreli bir ilişki sonrası ortaya çıkıyor. 

Günümüzde aseksüelliğin yeni nesilde daha çok görüleceğine inanılıyor; çünkü ergenliği atlatmış 19-22 yaşlarındaki gençlerin de cinselliğe ilgi duymama oranlarının arttığı görülüyor. Bir yandan cinsel birleşme yaşı küçülürken; bir yandan da sadece kendi dünyasında yaşayan birey olma noktasında kısılı kalmış genç sayısı da çok fazla.

Pek çok evlilikte cinselliğin büyüsü 2-3 yıl içinde azalmaya başlıyor. Bu azalma 5-10 yıl içinde pek çok evlilikte aseksüelliğe kadar gidebiliyor.

Cinsel ilişkinin yılda 4-5 kereye düşmesi bazen de tamamen bitmesiyle kendini gösteren aseksüel evlilikler, her zaman boşanmayla sonuçlanmasa da beraberliği yaralayabiliyor. Tarihteki ünlü aseksüeller arasında; ressam Salvador Dali, bilim adamı Newton, felsefeci Kant ve Tüketici haklarının ilk savunucusu Nader yer almaktadır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat