Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hangi tür baş dönmeleri hamilelik belirtisi olabilir?

77,079
kez izlendi
Puan: 4.42 / 5
Detaylı Açıklama

Hangi tür baş dönmeleri hamilelik belirtisi olabilir?

Baş dönmesi gebeliğin belirtilerinden biri olabilir. Âdet gecikmesi ve mide bulantısı ile gelen baş dönmeleri gebelik belirtisi olabilir. Ancak kişi daha önceden baş dönmesine neden olabilecek bir hastalık geçirmişse bunun gebelik belirtilerinden ayırt edilmesi gerekir. 

Baş dönmesinin en önemli sebeplerinden bir tanesi gebelik dönemindeki tansiyon düşmesidir. Tansiyon düşmesi su ve tuz alımı ile de ilgilidir. Gebelik döneminde az sıvı tüketmek baş dönmesine neden olabilir. Ancak gebelerin hamilelik boyunca susuz kalmamaya özen göstermesi gerekir. 

Hamilelik belirtileri kişiden kişiye farklı şekillerde ortaya çıkabilir. Bazı durumlarda kişi normal düzeninde gidiyormuş gibi herhangi bir belirti olmadan da hamile kalmış olabilir. Özellikle âdet düzensizliği olan kişilerde rahme yerleşme kanaması olduysa gebeliğin belirlenmesi ileri haftalara sarkabilir.  

Şiddetli baş dönmesi ve mide bulantısı iç kulakla ilgili hastalıklardan da kaynaklanıyor olabilir. Eğer ayağa kalkamayacak derecede baş dönmesi varsa bu durum farklı şekillerde değerlendirilmeli ve mutlaka doktor kontrolü yapılmalıdır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat