Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte vücuttaki değişimlerden bebeğin cinsiyeti anlaşılabilir mi?

36,158
kez izlendi
Puan: 4.54 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte vücuttaki değişimlerden bebeğin cinsiyeti anlaşılabilir mi?

Hamilelikte, vücuttaki değişikliklerden bebeğin cinsiyetini saptamaya çalışmak aslında çok popüler bir yöntemdir. Ancak bu yöntemin bilimsel bir tabanı bulunmamaktadır. Bu konuyla ilgili literatürde bulunan bir bilimsel araştırma da yoktur. Yapılan sayılı gözlemsel çalışma da herhangi bir sonuç vermemiştir. Ancak tahmin etmek, anne adayı ve ailesi için eğlenceli bir süreç olacaktır.

Gebelikte, vücuttaki su miktarı ve damarlarda dolaşan kan miktarı artar. Damar geçirgenliğinin artması nedeniyle vücutta ödem oluşur. Aynı zamanda bebeğin gelişimi sonucunda rahimde meydana gelen büyüme ile beraber denge merkezinde öne doğru bir değişiklik olur. Ancak bu, vücut yapılarının farklı olması nedeniyle değişiklik gösterebilmektedir. 

Kimisinin kalçası daha dar, kimisi daha uzun boyludur. Aynı zamanda batındaki kaslarının yapılarının da farklılık göstermesinden ötürü anneler bebeklerini farklı şekillerde taşıyabilirler. 

Bebeğin pozisyonu da, karnın daha yaygın veya sivri görünmesine sebep olabilmektedir. Bu nedenle tüm bu göstergeleri değerlendirerek bebeğin kız mı erkek mi olduğu belirlenememektedir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat