Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelerde tırnak bakımı nasıl olmalı?

2,463
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelerde tırnak bakımı nasıl olmalı?

Hamilelik dönemindeki anne adaylarında tırnaklar ve saçlar çabuk uzar ve bakımlı görünür. Tabii ki bu durumun istisnası da vardır. Gebelik döneminde incelmiş kırılgan tırnaklara sahip anne adayları da bulunur.

Hamilelik döneminde tırnaklara düzenli olarak nemlendirici krem sürülmelidir. Hamilelik döneminde ellerin sürekli olarak deterjan ve su ile temas etmesi tırnakların yıpranmasına neden olabilir. Gün boyunca tırnaklarınızı nemlendiremiyorsanız gece yatarken E vitaminli ve vazelin içeren kremlerle tırnaklarınıza bakım yapabilirsiniz. 

Hamilelik döneminde mümkün olduğunca oje gibi içeriğinde kimyasal bulunan ürünlerden uzak durulmalıdır. Kullanılan kozmetik ürünlerin içeriğinde toluen, formaldehit ve fitalat (DBP) olmamasına dikkat edilmelidir.

Tırnaklarda mantar enfeksiyonları hamilelikte daha kolay bulaşabilir. Tırnakları kalın, boynuz görünümünde, çok sert ve kesilemez hale getiren bu enfeksiyon çok uzun süren tedaviler gerektirir. Tırnakta mantar enfeksiyonundan korunmak için ayaklar kuru ve temiz tutulmalı, çoraplar her gün değiştirilmeli, başkasına ait terlik ve ayakkabılar kullanılmamalıdır.

Gebelik döneminde pedikür ve manikür yaptırılabilir. Ancak evinizden getireceğiniz ürünlerin kullanılmasına dikkat edilmelidir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat