Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelerde tırnak bakımı ile ilgili nelere dikkat etmek gerekir?

164
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelerde tırnak bakımı ile ilgili nelere dikkat etmek gerekir?

Hamilelik döneminde anne adayları hijyene çok önem verirler. Aynı şekilde tırnakları da temiz tutmak bu dönemde önemlidir.

Hamilelik döneminde tırnakların sık sık kesilerek kısa tutulması önemlidir. Eğer tırnaklarınız uzunsa alt kısımlarının fırça ile temizlenmesi gerekir. Hamilelik döneminde manikür yaptırılırken kütikula adı verilen derinin kesilmesi yerine bolca nemlendirilerek geri itilmesi daha sağlıklı olur.

Tırnaklarda mantar enfeksiyonları hamilelikte daha kolay bulaşabilir. Tırnakları kalın, boynuz görünümünde, çok sert ve kesilemez hale getiren bu enfeksiyon çok uzun süren tedaviler gerektirir. Mantar enfeksiyonundan korunmak için ayaklar kuru ve temiz tutulmalı, çoraplar her gün değiştirilmeli, başkasına ait terlik ve ayakkabılar kullanılmamalıdır.

Hamilelik döneminde maniküre giderken enfeksiyon riskini en aza indirmek için kendi setinizi götürmelisiniz. El sürekli su içerisinde kalıyorsa tırnak etrafında paronişi denilen enfeksiyonlar görülebilir. Bu sebeple gebelik döneminde eller sürekli su ile temas ediyorsa eldiven kullanılmalıdır. 

Sürekli su içinde kalan, bu nedenle kurumaya ve çatlamaya eğilimli olan ellerinde de hamilelik döneminde kullanılması herhangi bir sakınca yaratmayan hamilelik dönemine uygun içeriği bulunan nemlendiricilerle nemlendirilerek, çatlaklardan korunması iyi olacaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat