Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelerde tırnak bakımı için nasıl ürünler kullanabiliriz?

173
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelerde tırnak bakımı için nasıl ürünler kullanabiliriz?

Hamilelik döneminde tırnak bakımı için nemlendirici kullanılması önemlidir. Tırnak bakımı için kullanılacak nemlendiricilerin E vitamini ve vazelin içerikli olmasına dikkat edilmelidir.

Nemlendiricilerin parabol, retinol, salisilik asit içeriği %2'den fazla mı, çok fazla parfüm içeriği var mı diye bakmak önemlidir. Bu içeriği olan ürünlerin kullanılmaması gerekir. Tırnak sağlığını korumak için tırnakların nemli kalması önemlidir. Tırnakların çok fazla su ile temas etmesi tırnağın yapısını bozabilir. Bu sebeple su ile temas ederken eldiven kullanılmalı ve her işten sonra tırnaklar mutlaka nemlendirilmelidir. 

Hamilelik döneminde kimyasal madde içerikli olan ve tırnakları sertleştirme amacı ile kullanılan tırnak bakım ürünlerinden uzak durulmalıdır. Tırnak bakımlarında aynı zamanda aseton içermeyen oje çıkarıcılar kullanılmalı, mümkünse tırnakların hava alabilmesi için oje kullanımına belli zamanlarda ara verilmelidir. 

Bununla beraber hamilelik döneminde manikür yaptırılırken kütikula adı verilen derinin kesilmesi yerine bolca nemlendirilerek geri itilmesi daha sağlıklı olur. 

Hamilelik döneminde manikür

Hamilelik döneminde maniküre giderken enfeksiyon riskini en aza indirmek için kendi setinizi götürmelisiniz. El sürekli su içerisinde kalıyorsa tırnak etrafında paronişi denilen enfeksiyonlar görülebilir. Bu sebeple gebelik döneminde eller sürekli su ile temas ediyorsa eldiven kullanılmalıdır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat