Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamam böceklerinden kurtulmanın doğal yolları nelerdir?

418,699
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamam böceklerinden kurtulmanın doğal yolları nelerdir?

Evimizi paylaşmayı hiç istemediğimiz böceklerin başında hamam böcekleri gelir. Özellikle kadınlar hamam böceklerinden hiç hoşlanmazlar. Hamam böcekleri bize doğrudan zarar veren böcekler değildir, insanları ısırmazlar ve herhangi bir zararları yoktur ama evimizi onlarla paylaşmak istemeyiz. 

Hamam böcekleri ile mücadele çok zor değildir. Hamam böcekleri su, yiyecek ve barınma ihtiyaçlarını rahat bulduğu ortamlarda yaşayabilirler. Evimizde onların istediği bu ortamları onlara vermezsek, onlar da evden gideceklerdir. 

Hamam böceklerinden kurtulmak için öncelikle duvar çatlarını tamir edin. Çatlakları herhangi bir silikon ile kapattığımızda onların evimize giriş çıkışlarını engellemiş oluruz. Hamam böcekleri karınlarını doyurmak için gece ortaya çıktığından ortalıkta herhangi bir yiyecek bırakılmamalıdır. Böylece hamam böceği evde yiyecek bulamadığından evden gidecektir. 

Hamam böceklerinden mutlaka kurtulmak istiyorsak bunun yolu bütün evi zehirlemekten geçmez. Bunun yerine karbonat ve pudra şekerini karıştırıp evde bulunan hamam böceklerinin yemesi sağlanabilir. Böylece onlardan kurtulabilirsiniz. Karbonat ve pudra şekeri bir hamam böceği yemeğidir  ancak bir anlamda son akşam yemeği diyebiliriz. Bu karışımı yiyen hamam böcekleri karışımı yedikten sonra yuvalarına gider ve hayatımızdan sonsuza kadar çıkar. Biz de bu sayede hiçbir kimyasal ve zehir kullanmadan onlardan kurtulmuş oluruz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat