Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Güvenlik için ziyaretçi kontrol sisteminin önemi nedir?

1,235
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Güvenlik için ziyaretçi kontrol sisteminin önemi nedir?

Ziyaretçi yönetim sistemleri erişim kontrol sistemleri ile tanımlanmış ve güvenlikli bir alana gelen ziyaretçilerin kayıtlarını almak için kullanılan sistemlerdir. Ziyaretçiler hakkında detaylı veriler toplanmasını sağlayan Ziyaretçi Yönetim Sistemleri sayesinde binalara ya da kurumlara giren kullanıcıların bilgileri ve görüşecekleri kişiler kayıt altına alınarak kurumun ziyaretlerinin detaylı raporlanmasının sağlanması mümkündür. Günümüzde geliştirilen Ziyaretçi Yönetim Sistemleri bina ve kurum güvenliğini bir parçası olmuştur. Ziyaretçi Yönetim Sistemleri binaların güvenlik sistemleri ve kartlı geçiş sistemleri ile entegre olabilmektedirler.

Ziyaretçi Yönetim Sistemlerinin güvenlik yönetiminde sağladığı avantajları şu şekilde sıralayabiliriz.

Güvenlik seviyesine katkı sağlar. Ziyaretçi Yönetim Sistemleri ile ?bina ya da kurum içerisinde kimler bulunmaktadır, kimler ile görüşmeye gelmişlerdir? gibi konularda sistem tek tıklama ile raporları üretebilir. Aynı zamanda ziyaretçiye yeni teknoloji deneyimlerini yaşatır. Bu hizmet sayesinde lobide ya da ofis girişlerindeki bekleme süreleri en aza indirilir, Self-servis ziyaretçi kayıt kiosları ile ziyaretçiler kendi kayıtlarını kendileri yapabilir. Tüm bu sistemler ziyaretçi kayıtlarının sorgulanabilir olmasını sağlar. 

Ziyaretçi Yönetim Sistemleri sayesinde alınan ziyaretçi kayıtları, kurumun yıllık ziyaretçi sayısını ve birim faaliyetleri hakkında detaylı bilgi verir; ziyaretçiler ile ilgili olumlu ya da olumsuz olabilecek davranışlara erişilebilmesini sağlar. 

Ziyaretçi yönetim sistemlerindeki bir diğer özellik ise kara liste oluşturabilmektir. Kara Liste sayesinde binaya ya da kuruma girişi engellenmiş kişilerin belirlenmesi sağlanır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat