Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Güneş lekesi nasıl geçer?

4,219
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Güneş lekesi nasıl geçer?

Güneş lekesi tedavisi için öncelikle lekenin cinsini belirlemek önemlidir. 2 çeşit güneş lekesi vardır. Kadınlarda daha sık görülen lekeler daha çok alında ve yüzde görülür, çil şeklinde de olabilir. Kahve veya açık kahve olabilir. Bu tür güneş lekeleri renk hücrelerinin fazla çalışması nedeniyle olabilir. 


Stres, güneşte kalmak ve hormonlar bunu tetikler. Bu tür güneş lekelerinin tedavisinde başlıca kullanılan yöntem leke kremleri, peeling yöntemleri, lazer tedavileri ve cildi yenileyen tedavilerdir. Önemli olan cildi fazla tahriş etmeyen yöntemleri tercih etmektir. Çok hassas olan ciltlerde lekelenme bir süre sonra daha da artar. 

Leke tedavisinde kombine yöntemler en çok kullanılan yöntemlerdir. Leke tedavileri uzun süreli tedavilerdir. Genel olarak bir açılma meydana gelse bile ciltte koyulaşmalar meydana gelebilir. Oysa 2 - 3 senenin sonunda tedavi lekelerin tam olarak kaybolmasını sağlayabilir. Lekenin derinliğine göre sonuç alınır ve sabırlı olmak gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat