Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Göz kuruluğu nasıl tedavi edilir?

25,156
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Göz kuruluğu nasıl tedavi edilir?

Göz kuruluğu son yıllarda artarak görmeye başladığımız bir şikayet. Öyle ki, Avrupa ve Amerika'da göz kuruluğu klinikleri oluşturulmaya başlandı. Yani artık sadece göz kuruluğunu tedavi eden klinikler mevcut. Türkiye'deki göz kliniklerinde de böyle uygulamalar yer alıyor. Göz kuruluğunun tam olarak yüzde 100 kalıcı bir tedavisi şu an için bulunmuyor. Ancak belli tedavileri uygulayarak yüzde 50, 60, 70 oranlarında iyileşme sağlanabiliyor. Bunlardan en son geliştirilen yöntem göz kuruluğu lazeri. Göz kuruluğu tedavisi için yapılan lazer, bir tür IPL lazeri. Bir tür ışık çakmaları şeklinde uygulanıyor. Göz kapaklarına uygulanıyor ve aşağı yukarı 10 dakika sürüyor ve 4 seans kadar yapılıyor. Buna göre göz kuruluğu için uygulanan IPL lazeri 1'er ay aralıklarla toplam 4 seans sürüyor.

Göz kuruluğu için uygulanan lazer tedavisinden sonra kişinin gözyaşında yüzde 50 oranında bir iyileşme kaydediliyor. Lazer tedavisinin yanı sıra göz kuruluğu için bazı ağızdan verilen gıda takviyeleri, gözyaşı damlaları ve gözyaşı damlası şeklinde olan ilaç tedavileri de yapılıyor. Bu tedavilere ek olarak göz kuruluğu için kirpik diplerine uygulanan bazı özel tedaviler de bulunuyor. 

Göz kuruluğu için yapılan kombine tedavi sonucunda hastada yüzde 60-70 oranında bir rahatlama sağlanır. Ancak bu kuruluk lazeri yeni bir lazer ve gözde yüzde 50 oranında kalıcı bir rahatlama sağlıyor. Bu anlamda kolay bir tedavi ve artık sıklıkla uygulanmaya başlandı. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat