Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Gece yatarken kombiyi kapatmak ısı tasarrufu sağlar mı?

998,913
kez izlendi
Puan: 3.00 / 5
Detaylı Açıklama

Gece yatarken kombiyi kapatmak ısı tasarrufu sağlar mı?

Gece yatarken kombiyi kapatmak ısı tasarrufu sağlamaz. Çünkü kombiyi kapattığınız zaman siz yataktayken, evin içi, duvarları, eşyaları soğumaya başlar. Sabah işe gitmek için kalktığınızda kombiyi çalıştırırsınız. Daireyi en kısa zamanda ısıtma ihtiyacı duyarsınız. 

En kısa zamanda ısıtmak için de kombiyi en yüksek derecede çalıştırmanız gerekir. Normal şartlarda içerisinin ısınması 1 saati bulmaktadır. Siz yüksek ısıda çalıştıracağınız için 15-20 dakikada ısınır. Bu sebeple yüksek derecede daha fazla yakıt sarfiyati yapmış olursunuz. 

Kombiyi gece yatmadan önce kapatmak yerine ısısını en düşük ayarda çalıştırmak daha faydalıdır. Isıyı düşürdüğünüzde iç ortam soğumamamış olur. Sabah kalktığınızda iç ortamı, dairenizi ısıtma ihtiyacı duymazsınız. Böylelikle sabah kalktığınızda sıcak bir ortamla karşılaştığınız için yakıt sarfiyatını da engellemiş olursunuz. 

Kombinin gece kısık ayarda çalışırken harcadığı yakıt miktarını sabah kalktığınızda 15 dakikada harcadığınız yakıt ile karşılaştırdığınızda arada %50'lik bir fark olduğunu görebilirsiniz.

Sabah yüksek derecede çalıştırdığınız kombi, gece düşük ısıda çalıştırdığınız yakıta göre 2 kat daha fazladır. 

Gece kullanımı dışında gündüz kısa süreliğine dışarıya çıkıyorsanız da kombinizi tam kapatmak yerine kısmanızda yakıt tasarrufu açısından fark vardır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat