Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Frengi nasıl tedavi edilir?

52,779
kez izlendi
Puan: 4.61 / 5
Detaylı Açıklama

Frengi nasıl tedavi edilir?

Frenginin ilk belirtileri zımbayla delinmiş gibi görünen ağrısız yaralar. Özellikle erkeklerde, penisin üzerinde en ufak bir yaranın bile dikkate alınması gerekir. Bu yara kendi haline bırakıldığı zaman birkaç hafta içinde kendi kendine geçebiliyor. Bu bakımdan erkeklerin çok dikkatli olması gerekiyor. Kendi kendine geçen yara olunca insanlar bir problem kalmadığını zannediyorlar; ama hastalık asıl bu dönemden sonra ilerlemeye başlıyor.


Sifilis tedavisi çok eskilere dayanan ve kolay bir tedavidir. İğne şeklinde uygulanan Penisilin tedavisiyle 7-15 gün arasında bitmektedir. Penisilin alerjisi olan insanlarda ise ağızdan tedavi eden başka antibiyotikler kullanılır.

Frengi tedavisi oldukça basit, yeter ki tanı zamanında konsun. Frengi birinci ve ikinci dönemde yakalandığında, tedavi edilebilirliği %100'dür. Burada önemli olan, asemptomatik denilen hiçbir semptomu kalmamış, latent sifilis, yani gizli sifilisli insanlarla ilişkiye girildiğinde yakalanacak olan kişilerin durumudur. Cinselliği fazla yaşayan insanların zaman zaman frengi testlerini yaptırmasında fayda var. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat