Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Frekans analizi ve dinleme tespiti nasıl yapılır?

1,625
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Frekans analizi ve dinleme tespiti nasıl yapılır?

Frekans analizi ve dinleme tespiti halk arasında, çeşitli algılama teknolojilerini bir arada kullanarak ortamda olmaması gereken teknolojileri ve ürünlerin tespitinin yapıldığı iş kolu olarak geçmektedir.

Genel olarak, kişi ve kurumların bu hizmete ihtiyaç duymasının nedenleri çalıştıkları iş yerine bağlı olarak bulundukları pozisyon, kurumun elinde bulunan, kritik öneme sahip finansal veya kişisel bilgiler, kişilerin ortamdan şüphe duymaları ve bu endişelerin sürekli hale gelmesidir.

Saydığımız sebeplerin ortaya çıkarabileceği problemler nedeni ile, kişi ve kurumların bu çalışmayı belirli zaman aralıklarında yaptırması doğru bir süreç yönetimi olacaktır.

Frekans analizi ve dinleme cihazı tespit işlemi, en yaygın biçimi ile spektrum analiz cihazları, termal kamera ve NLJD (Non Linear Junction Detector) ad verilen detektörler ile yapılan birbirlerini kapsayan çalışmaların sırası ile uygulayarak ortamın analiz edilmesi işlemidir.

Frekans analizi ile de belirli bantlarda radyo frekansları taranarak ortamda yer alan gürültü belirlenir, radyo ve GSM frekanslarındaki yayınlar varsa tespit edilir.

Frekans analiz işlemi kişilere, şirketlere veya kurumlara ait ofis, konut veya kullandıkları ulaşım araçlarında yapılabilir. Bir kişiyi dinlemede süreklilik önem arz edeceğinden, kişinin kullandığı ortamların tamamında yapılması önemlidir. 

Bir kişi dinleniyorsa sadece evde veya sadece ofiste dinleme yapılmaz; kişiler bulundukları 3 noktada da dinlenir. 

Örnek olarak ihaleye giren bir firmanın fiyatlandırma çalışması rakipleri için çok değerli ve önemlidir. Aynı şekilde, Ar-Ge laboratuvarında geliştirilen yeni bir ürünün sırlarının rakip firmaya geçmesi, geliştiren firma için çok büyük kayıplara neden olabilir. Bu bağlamda, frekans analizi ve dinleme tespiti hem kurumlar hem de kişiler için büyük önem arz eder. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat