Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Fizik tedavide hangi teknikler kullanılır?

40,378
kez izlendi
Puan: 4.78 / 5
Detaylı Açıklama

Fizik tedavide hangi teknikler kullanılır?

Fizik tedavide teknoloji ilerlemeden 15-20 yıl öncesinde sadece ısıtma amaçlı terapiler ve egzersizler kullanılırken, günümüzde teknolojinin geldiği nokta ile beraber robotik tedaviler, ultrason ve lazer gibi dokunun derinine inerek dokuyu iyileştiren akımlar, kası güçlendirici elektrik stimülasyonları, kemiğin veya kırığın iyileşmesini sağlayıcı manyetik tedaviler kullanılamktadır. Dolayısıyla teknolojinin ilerlemesi ile beraber fizik tedavide hem cihazlar hem de fizik tedavi yöntemleri son derece artmıştır. 

Standart bir fizik tedavi yönteminde kullanılan cihazlarla, bunun dışında teknolojik gelişmelere adapte olmuş fizik tedavi cihazlarının sonuçları, yaptıkları etkiler tamamen farklıdır. Birisinde sadece yüzeysel kas gevşetilip yüzeysel kasta gerçekleşen gevşemenin sağladığı bir ağrı azalması söz konusu iken, diğerinde o kasın, bağın, yumuşak dokunun veya kemiğin iyileşmesi ve hasarın onarılması söz konusudur. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat