Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Fibromiyaljiden kurtulmak mümkün müdür?

4,483
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Fibromiyaljiden kurtulmak mümkün müdür?

Fibromiyalji (yumuşak doku romatizması) hastalığı doğru bir şekilde teşhis edilmişse, uygun tedavi programı düzenlenmişse, hekim ile hasta işbirliği sağlanmışsa ve hastalar da doktorlarının tavsiyelerine uygun hareket ediyorsa yaşam boyu şikayetleri olmamaktadır. Yani fibromiyaljiden kurtulmak mümkündür. 

Toplumda yaygın ve yanlış bir düşünce vardır: Fibromiyalji hastalığına yakalandın mı ömür boyu bu hastalık seninle beraber gider. Oysa ki böyle değildir. 

Romatoid artrit gibi romatizmal hastalıklarda kanda yaşam boyu o enflamasyon, iltihabi olay devam ettiği için bu hastalık yaşam boyu sürer ancak fibromiyalji sadece bölgesel kas spazmından kaynaklandığı için o kasılan ve kısalan, fibrozit dediğimiz noktacıklar oluşan bölgeyi tedavi ederseniz fibromiyaljiyi de tedavi edebilirsiniz. 

Fibromiyalji tedavisinde o bölgeyi teşhis edemez, bölgeyi uygun cihazlar, uygun egzersiz programları ve uygun manipülatif yöntemlerle dolaşımı düzenleyerek iyileştirmezseniz fibromiyalji iyileşmez. 

Dolayısıyla fibromiyaljide hastalıktan tam kurtulmak mümkündür fakat kişinin hekimi ile işbirliği içinde olması, yaşam koşullarını düzenlemesi, egzersizlerini aksatmaması ve tedaviye tam katılımının sağlanması gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat