Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Fibromiyalji hilterapi (yüksek yoğunluklu lazer) ile nasıl geçer?

4,241
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Fibromiyalji hilterapi (yüksek yoğunluklu lazer) ile nasıl geçer?

Geçmişte kullanılan lazer uygulamaları cildin sadece 2-3 cm derinine etki ederken, derin doku lazer uygulaması olan hilterapi, cildin 8 cm derinine kadar etki edebilmektedir. Dolayısıyla derin dokuda oluşan ağrılı kas noktacıkları, yani fibrozitlerin içerisine ulaşması; böylelikle doku dolaşımını artırarak fibrozit içerisindeki iyileşmeyi sağlaması mümkün olabilmektedir. 

Ağrılı nokta çözüldüğü zaman o bölgeden kas içi dolaşımın bozulması sonrasında beyne giden uyarılar fibromiyaljide ağrıyı oluşturur. Bu noktacıkların yok edilmesi ile ağrı oluşumu döngüsü kırılır ve fibromiyaljili hastanın fibrozitlerinin yok olması ile tamamen iyileşme sağlanabilmektedir.

Hilterapide önemli olan doğru noktanın bulunması, bu noktaya hilterapinin doğru akımla uygulanması, ardından diğer fizik tedavi ve enjeksiyon uygulamaları ile kombine bir şekilde uygulanmasıdır. Sadece hilterapinin fibroziyi çözerek fibromiyaljiyi iyileştirmesi mümkün değildir. Başarı her zaman bireye özgü düzenlenen kombine tedavilerle mümkündür. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat