Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Faktoring sisteminin KOBİ'lere sağladığı avantajlar nelerdir?

55,725
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Faktoring sisteminin KOBİ'lere sağladığı avantajlar nelerdir?

Faktoring, tüm ticari işletmeler tarafından kullanılan klasik finans çözümlerine alternatif bir sistemdir. Vadeli satış yapan ticari işletmelerin kısa vadeli nakit ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik, bir finans aracıdır. Özellikle yeni kurulmuş olması sebebiyle bankalarla çalışamayan firmalar için faktoring en iyi alternatiftir. 

Klasik finans çözümlerine alternatif olarak geliştirilen ve her gün daha fazla esnaf, tacir ve KOBİ tarafından kullanılan faktoring hizmetlerinden yurtiçi ya da uluslararası ticaret yapan, vadeli ticari alacaklara sahip olan tüm işletmeler faydalanabilir. 

Faktoring hizmetinden yararlanan KOBİ'ler, diğer şirketlere göre birçok avantaja sahip olur.

Ticari faaliyetlerinde alım-satım vade uyuşmazlığı olan işletmeler, faktoringin yarattığı nakit akışı sayesinde piyasadaki rekabet gücünü artırır. Vadesinden önce elde edilen nakdi, piyasadan yapacağı iskontolu mal ve hizmet alımında kullanarak gelir ve gider dengesini sağlarken, karlı bir şekilde alışveriş yapar. Üstelik son derece hızlı bir finansal çözüm olan faktoring uygulamaları ile işlem sonucu için günlerce beklemeksizin başvuru yapılan aynı gün içerisinde müşteriler nakit ihtiyaçlarını karşılar. Bu sayede KOBİ'lerin alacak bakiyesi ve finansal borçları azalır; bilançosu likit hale gelir. Faktoring kullanımı KOBİ'nin kredi değerliliğini de arttırır.

Ayrıca KOBİ'miz uluslararası çalışıyorsa, muhabir finans kuruluşları sayesinde alacakları takip edilir, vadede ödeme sağlanır, tahsilat süreçlerindeki riskler minimize edilir.

Tam Faktoring olarak biz, 30?dan fazla şubemizle, nakit dönüşünde hızı amaçlayan müşterilerimize; güvenli, uzman ve modern hizmet sunarak esnaf ve KOBİ'lerin hayatını kolaylaştırıyor ve onların finansal ihtiyaçlarını karşılayarak ticarette bir adım öne geçmelerini sağlıyoruz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat