Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Evimizi böceklerden uzak tutmak için nelere dikkat etmeliyiz?

41,984
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Evimizi böceklerden uzak tutmak için nelere dikkat etmeliyiz?

Evlerimizi böceklerden uzak tutmak aslında çok zor bir şey değildir. Böceklerin hangi koşullarda yaşadığını bilirsek, o yaşam koşullarını onlara sunmadığımız taktirde böcekler bizimle yaşamayı tercih etmeyeceklerdir. 


Şehir koşullarında böcekler, barınma yiyecek ve içecek imkanı buldukları ortamda yaşarlar. O kadar hızlı ürerler ki bir süre sonra bize hayatı çok zorlaştırırlar. Bu anlamda böceklerden kurtulmak için kültürel önlemleri dikkatlice almamız gerekir.

 

Böcekleri evden uzaklaştırma yolları

- Öncelikli olarak kapıları ve penceleri mutlaka sinek teli ile kapatın. Bu, kontrolsüz girişlerin önüne geçecektir. 

- Böceklerin evde en çok barınmayı sevdikleri yerler loş ve nemli ortamlardır. Bazı böcekler özellikle banyonun nemli ortamında oradaki derz aralarında yaşarlar. Bu nedenle oraların tamir edilmesi lazımdır. 

- Bazı böcekler özellikle selüloz içerikli olduğundan koliler, kitaplar ve gazetelerin arasında yaşar. Bu yüzden zaman zaman buraları havalandırmak gerekir.

 - Evinizde tavan arası gibi böceklerin rahat barınıp üreyebilecekleri yer varsa oraların temizliğinin yapılması ve havalandırılması gerekir. 


Bu tedbirleri aldığımızda böcekler evimize gelmez, daha rahat yaşayabilecekleri ortamlara gider ve hayatlarını orada sürdürürler. Yani böcekler için ekolojik olarak kültürel önlemleri aldığınızda böceklerin evinizde hiçbir işi olmayacaktır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat