Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Evimde kalorifer böceği var, nasıl kurtulabilirim?

241,868
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Evimde kalorifer böceği var, nasıl kurtulabilirim?

Kalorifer böcekleri rutubetli, loş ve gıda buldukları evleri çok severler ve oraya hemen yerleşirler. Aniden çekmeceyi açtığınızda o kahverengi böcekleri görmek hiç de hoş değildir. Bu yüzden onların lojistik imkanlarını ortadan kaldırarak ve onlara ekolojik bir son yemek hazırlayarak kalorifer böceklerinden kurtulabilirsiniz.

 

Evinizdeki böceklerden kurtulmak için kesinlikle ilaç firmalarını çağırıp evinizi zehirletmeyin. Çünkü böcek ilacı denilen şeyler aslında bir zehirdir. İlaç, "tedavi eden, şifa veren şey" demektir. O küçük böceklerden kurtulmak için ilaç adı altında kullanılan zehirlerle bütün evinizi zehirlerseniz hem o böceklerden kurtulamazsınz hem de evinizin tüm fertleri olarak zehirlenirsiniz.


Kalorifer böcekleri nemli, rutubetli ve sıcak bölgeleri sevdiğinden evinizin o bölgelerini zaman zaman kontrol edin ve o bölgedeki delikleri silikon yardımı ile kapatın. Lavaboları sürekli olarak kuru tutun. Karbonat ve pudra şekerini karıştırarak kalorifer böceklerinin bulunduğu yerlere koyarak yemesini sağlarsanız onlardan kurtulmuş olursunuz. Böylece hem kendinizi hem de doğayı hiç zehirlemeden böceklerden kurtulabilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat