Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Erkekler boşanma sonrası ne gibi sorunlar yaşayabilir?

4,642
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Erkekler boşanma sonrası ne gibi sorunlar yaşayabilir?

Erkekler üzüntü ile ilgili dünyanın farklı yerlerinde, kadınlardan çok farklı şeyler yaşamıyorlar. İnsanların konumu, eğitimi, psikolojisi gereği üzüntülüyse baş etme şekli değişebiliyor. En azından İstanbul'da gördüğüme göre, erkekler pratik çözümler arıyor. Bir an önce yeni hayatına başlamak istiyor, psikolojik unsurları arka planda tutabiliyorlar. 

Oysa ki erkekler fark etmeden bir evliliği sürdürmeye çalışırken bir çaba içerisinde olabilir ve bu çabanın farkında olmayabilirler. Yani normalde yapacağı şey yerine, mesela normalde bir konuya söylenecekken susuyor, eşine iyi geleceğini düşündüğü gibi davranıyor ama aslında eşine neyin iyi geleceğini bilmediği için yaptığı şey ters tepiyor. 

Ayrılma kararını eğer kadın vermişse ve eşine söylemişse eş önce bir çabaya geçiyor. Kadın hakikaten çıkışa geçmişse eşin çabası artık çok gecikmiş olabiliyor. Keşke o kadın daha önce söyleseydi de eş zamanlı bir şekilde bu işle mücadele etselerdi. Çünkü ayrılmaya ilk karar veren tek başına uğraşıyor, öbürü bihaber olarak normal hayatını yaşıyor. Otomatik belleğiyle işi götürmeye çalışıyor. Çünkü ilişkinin içinde birbirimizi yeni, özgün varlıklar olarak görmekten vazgeçeriz. Her yaptığını bu böyledir deyip geçeriz. Öyleyse insanlar yeni bir şey yapıyorlar ama biz görememeye başlıyoruz. Evliliğinizden, eşinizden memnun değilseniz bunu dillendirin ve eşinizin anladığından emin olun. Eşinizin anladığı zaman neler düşündüğünü duymak lazım. Ondan sonra birlikte yürümeniz gerekir. Eğer aynı sayfaya gelmeden hareket ederseniz her şey farklı farklı ve dengesiz olur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat