Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Emziren annelerde cilde lazer uygulanabilir mi?

1,728
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Emziren annelerde cilde lazer uygulanabilir mi?

Emziren annelerde cilde farklı amaçlarla lazer uygulanabilir. Genellikle lazer uygulamaları en fazla epilasyon amacıyla yapılabilir. Bu uygulamalar sırasında cilde herhangi bir şekilde kimyasal madde verilmediğinden lazer uygulaması yapılmasında hiçbir sakınca yoktur; yeter ki hijyen koşullarına özen gösterilsin. Ancak lazer uygulaması sonrasında ciltte kan dolaşımı artacağı, kızarıklığın olacağı unutulmamalıdır. Eğer bu süreçte cilde kimyasal maddeler bulunan bir bakım ürünü uygulanırsa, bu bakım ürününün anne kanına, dolayısıyla anne sütüne geçme oranı doğal halinden daha yüksek olacaktır. Bunun olmamasına dikkat etmek gerekir.

Epilasyon amaçlı lazer uygulamaları haricinde leke açıcı lazer uygulamaları da olabilmektedir. Emzirme döneminde annelere leke tedavisi amaçlı lazer uygulamaları yapılmasını önermiyoruz, çünkü genelde emzikli dönemde annelerdeki hormon seviyesi doğal halinden daha farklı olacağından leke tedavisi çok başarılı olmayacaktır. Bu nedenle leke tedavisini genelde emzirme döneminden sonraya bırakılmasını önermekteyiz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat