Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Emziren anneler yüz bakımı için ne tür kremler tercih edebilir?

7,516
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Emziren anneler yüz bakımı için ne tür kremler tercih edebilir?

Emziren anneler yüz bakımı için tercih edecekleri kremleri seçerken bir takım temel kurallara dikkat etmelidir. Doğum sonrası dönemde vücut metabolizması son derece hızlıdır ve vücut halen hamilelik dönemindeki hormonların etkisi altındadır. Bunların sonucu olarak cilt yüzeyi güneş ışınlarına karşı son derece hassastır. Gebelikte olduğu gibi doğum sonrasındaki emzirme döneminde de cildin güneşe duyarlılığı fazla olduğundan ciltte lekelenme riski yüksektir. Bu nedenle emziren anneler öncelikle yüzlerini fazla güneş ışığından korumalıdır ve buna katkıda bulunacak güneş koruyucuları tercih etmelidirler. 

Güneş kremi seçerken, güneş koruyucuların kan dolaşımından ve süt yoluyla bebeğe geçebilecek kimyasal ürünler içermemesine dikkat etmelerini öneriyoruz. Bu nedenle hamilelikte ve hamilelik sonrası emzirme döneminde mineral ağırlıklı güneş koruyucu filtreleri olan ürünler tercih edilmelidir. 

Emziren annelerin cildinde kuruluk veya tam tersi, aşırı yağlılık söz konusu olabilir. Cildi kuru olan anneler doğal yağlardan zengin ürünlerle ciltlerini nemlendirebilirler. Cildi yağlı olan anneler ise fazla kimyasal içermeyen, içinde retinol yağ veya salisilik asit içermeden cildin fazla yağını alan ürünleri tercih etmelidir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat