Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Emziren anneler ellerini nasıl nemlendirebilir?

341
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Emziren anneler ellerini nasıl nemlendirebilir?

Doğum sonrasında bebeğin bakımı ile meşgul olan annelerin elleri neredeyse sudan hiç çıkmaz. Bu, sudan hiç çıkmama hali bir yandan da zıt bir şekilde el cildinde aşırı kurumaya neden olabilir. Bu kuruluklar çatlak seviyesine de vardığı zaman anneler oldukça rahatsız olurlar ve anneler bir yandan da elde çatlaklar nedeniyle enfeksiyon riski gelişebildiğinden bu durumun bebeğe de zararının olması yüksektir. Dolayısıyla el cildinin nemlendirilmesine özen göstermek gerekir. Bunu yaparken de doğal ürünlerden şaşmamayı öneriyoruz. 

Özellikle vazelin ya da bebe yağı gibi ürünler annenin cildini onarırken, bebeğin cildine de zarar vermeyecek maddeler içerir. El cildinde kuruluk sorunu aşırı bir seviyeye varmışsa, anneler iki emzirme arasında kendilerine ayıracakları kısa bir sürede ellerine zeytinyağı kürü yapabilir. 

Bildiğiniz gibi, zeytinyağı en doğal ürünlerden biri olmakla kalmayıp, içerdiği omega yağ asitleri sayesinde ciltteki her türlü tahrişi, çatlağı hızlıca onarma yeteneğine sahiptir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat