Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Eldeki yaşlılık lekeleri nasıl geçer?

12,199
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Eldeki yaşlılık lekeleri nasıl geçer?

Eldeki yaşlılık lekeleri için lekelerin cinsine ve derinliğine göre tedavi planlamak gelir. El sırtlarında çok koyu renkli ama ince bir yaşlılık lekesi söz konusu ise IPL olarak adlandırılan ışık tedavileri, KTP olarak adlandırılan lazer tedavileri, alexandrite laser olarak adlandırılan renk lazerleri iyi sonuç almamızı sağlar.  

Türüne göre yaşlılık lekesi tedavisi

Siyah ve ince lekeler derin olmadıkları için 1 - 2 seansta hemen ortadan kaybolurlar. Ancak yine de el sırtının yapısı ince ve zayıf olduğundan ve bu bölgede yağ bezeleri olmadığından iyileşme süreleri uzundur. Hastaya baştan bu konu hakkında bilgi vermek gerekir. Leke tedavisi yapıldıktan sonra bazen uzun süren kırmızılıklar olabilir. Hastaya sosyal açıdan, bu kızarıklığın bir süre kalabileceğini, sonra gerileyeceğini söylemek gerekir. 

Yaşlılık lekelerinin tedavisi

Deriden kabarık olan, çok açık renkli seboreik keratoz olarak adlandırılan yaşlılık lekeleri, soyularak etkili olan lazer tedavilerinden fayda görür. Bu lekeler aynı zamanda buz tedavisi olarak adlandırılan kriyoterapiden de fayda görür. Kimyasal peeling de yapılabilir. 

Deriden kabarık, açık renkli yaşlılık lekelerinin tedavisinden sonra daha uzun süreli kızarıklık kalacaktır. Kızarıklık kalan dönemde, cildi yenileyen mezoterapi, PRP gibi ilave yöntemlerin uygulanması, leke tedavisinde çok daha iyi neticelerin alınmasını sağlayacaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat