Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Eldeki çizgilerin anlamı nedir?

65,509
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Eldeki çizgilerin anlamı nedir?

El falı bakılırken, avuç içerisindeki çizgilere bakılır. Her avuç içerisindeki çizgi bir diğer insan ile aynı olmayacaktır. Avuç içi çizgileri parmak izi gibidir ve herkeste farklıdır. Örneğin bazı çizgiler, bazı ellerde bulunmaz. 

Her avuçta bulunan, olmazsa olmaz üç çizgi vardır. Birincisi yaşam çizgisidir. Ömrün uzunluğu, kalitesi hakkında bilgi verir.

İkinci çizgi her avuçta bulunan akıl-beyin çizgisidir. Zihin çizgisi olarak da adlandırılabilir. Bu çizgide zihnin işleyişi ve hangi olaylara karşı nasıl tepki verildiği görülebilir.

Üçüncü olmazsa olmaz çizgi kalp çizgisidir. Hem insanı insan yapan aşk, mutluluk, sevgi, şevkat, sadakat, merhamet gibi duyguları, sezgileri, hem de fiziksel anlamda kalp sağlığını simgeler.

Her elde bulunmayan çizgiler arasında evlilik çizgisi bulunur. Serçe parmağın hemen bitiminde bulunur. 
 
Kader çizgisinde çizginin hangi tepeye veya parmağa doğru uzandığına göre yorum yapılır ve bu çizgi her elde olmayabilir. Kader çizgisi yaşamda nasıl bir misyon yükleneceğimiz ile ilgilidir. 

Her elde bulunmayan çizgilerden bir diğeri Güneş çizgisidir. Nasıl tanınacağımız ve bilineceğimizi, kendimizi nasıl ortaya koyacağımızı gösterir. Şan, şöhret gibi durumları temsil eder.

Venüs tepesi başparmak civarındadır ve burada nesil çizgisi dediğimiz çocuklar ve çocukların durumunu gördüğümüz çizgi bulunur. 

Bilek çizgileri ise yaşlarla veya yıllarla eşleştirilebilir. 

Özellikle sağlık konusuna çok düşkün kişilerin sorduğu ve sağlık ile ilgili durumların bilgisini veren sıhhat çizgisi de her elde bulunmaz ve aslında bu makbul olanı budur. Hali hazırda yaşam, kalp ve akıl çizgilerinden sağlık konuları öngörülebilir.

Tali çizgiler arasında bir ilham çizgisi bulunur.  Bu çizgi nasıl bir yaratım, icat veya farklı düşünce ortaya koyup koyamayacağınız hakkında bilgiler verir. 

El falında sadece çizgilerin kendisine değil, çizgilerin üzerinde bulunan bazı iz ve işaretlere, birbirleri ile kavuşum ya da karşıtlık ilişkilerine bakarak da yorumda bulunulur. 

Tüm bu gösterilen çizgiler dışında avuç içinde olmayan ama aynı zamanda bilekte bulunan bilek çizgilerinden de yaşama dair izler bulunabilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat