Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

El falında sağlıkla ilgili neler öngörülebilir?

6,070
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

El falında sağlıkla ilgili neler öngörülebilir?

El falında kişinin sağlık durumu, geçirebileceği kazalar, iyi-kötü olaylar ve hatta herhangi bir uzvun noksanlığı gibi konuların görülebilmesi mümkün olabiliyor. 

Sağlık durumunu öğrenmek için öncesinde bakılması gereken çizgilerin başında sıhhat çizgisi gelmektedir. Sağlık çizgisi kişinin sağlık durumunu gösterecektir. Bu çizgi hemen serçe parmağın, evlilik ve kalp çizgisinin yanından başlayarak avucu bazen ortadan ikiye böler ve aynı zamanda çoğu kez bileğe doğru uzanabilir. Bu çizginin üzerindeki iz ve işaretlere bakılarak kişinin sağlığı ile ilgili bilgiler vermek mümkün olacaktır. Ancak sağlık çizgisi her elde bulunmayabilir. Esasında el falı yorumcuları ve eski alimler bu çizginin hiç olmamasını diler ve severler. Çünkü bu çizgi olmadığında o kişiler daha sağlıklı, daha gürbüz olacak, daha uzun yaşayacaktır. 

El falında sağlık konusunda bilgi almak isteniyorsa, varsa sağlık çizgisine ve bununla yetinmeyerek birden fazla çizgiye de bakmak gerekir. Özellikle yaşam çizgisi olmazsa olmazlardandır. Yaşam çizgisi hangi yaşlarda ve zamanlarda ömrümüzün sekteye uğrayacağını, kazaları ve yaşanabilecek başka olumsuzlukları gösterebilen bir takım işaretlerle bilgi verebilecektir. Sağlık ile ilgili konular için akıl çizgisine de bakmakta fayda vardır. Akıl çizgisi beynimizin ve beyin fonksiyonlarımızın nasıl çalıştığını, ne kadar zaman boyunca faaliyette kalacağını ve ne zaman duracağına bakmakta kullanılır. Bu anlamda sağlık ile ilişkilidir. 

Kalp çizgisi aynı zamanda fiziksel kalp sağlığı hakkında bilgi de verdiği için sağlık ile ilgili konulara bakarken sıhhat çizgisinin yanı sıra kalp çizgisine de bakılmalıdır. Kalp çizgisinde ne zaman sıkıntıya düşüleceği, herhangi bir kriz ile ne zamanlar sekteye uğrayacağı görülebilecektir. 

Özetlemek gerekirse, sağlık konusunda bilgi edinmek isteyenler, sıhhat çizgisinin yanı sıra başta yaşam, akıl ve kalp olmak üzere birden fazla çizgiye bakmalıdır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat